888 405 888 OFFICE@MAWT.PL

TAEKWONDO

TAEKWON-DO to koreańska sztuka walki służąca do samoobrony, która wykorzystuje w walce własne ciało. Twórcą był Gen Choi Hong Hi. Nazwę tłumaczy się z koreańskiego jako:

  • tae TAE – oznacza kopnięcie, uderzenia nogami. Taekwon-Do składa się w 60% z technik nożnych
  • kwon KWON – oznacza ciosy, uderzenia ręką lub pięścią. W Taekwon-Do, 40% technik, to techniki ręczne
  • Do DO – oznacza drogę.

Dla generała Taekwon-Do jest „walką bez użycia broni, wymyśloną dla celów samoobrony" oraz „jest sztuką dyscyplinowania umysłu poprzez dyscyplinowanie ciała".

W trakcie nauki uczniowie poznają całą gamę uderzeń, bloków i kopnięć. Taekwondo zawiera zarówno naukę uderzeń i kopnięć, jak i układów tzw. tul, walki sportowej i tradycyjnej oraz technik samoobrony.

W MAWT trenujemy Taekwondo ITF, czyli tradycyjną odmianę tej sztuki walki.

W ramach nauki uczniowie mogą podchodzić do egzaminów na kolejne stopnie, a także brać udział w seminariach oraz zawodach sportowych.

W Taekwondo wyróżnia się stopnie uczniowskie KUP oraz mistrzowskie DAN. Rozróżniania się 10 stopni uczniowskich, które zdobywa się zaczynając od 10 KUP (biały pas) do 1 KUP (czerwony pas z czarną belką) oraz 9 stopni mistrzowskich, które przydzielane są od I DAN do IX DAN. W czasie egzaminów obowiązują umiejętności i wiedza na zdawany stopień oraz wcześniejsze. Egzaminy na stopnie uczniowskie odbywają się dwa razy w roku. Przystępując do pierwszego egzaminu należy już posiadać strój treningowy dobok.


KIM JESTEŚMY

Martial Arts Wyszomierski Team (MAWT) to grupa instruktorów specjalizująca się przede wszystkim w koreańskich sztukach walki. W ofercie znajdziesz m.in. Taekwondo ITF, Hapkido IHA oraz autorski system walki wręcz – Modern Combat Hosin-Sul.

KONTAKT

Martial Arts Wyszomierski Team
office@mawt.pl
tel. 888 405 888